Skip to content
Home » Miért fontos a pontos árazási stratégia?

Miért fontos a pontos árazási stratégia?

A megfelelő vételár kulcsfontosságú, mind az ingatlan tulajdonosának, mind az ingatlanközvetítőnek. De a leendő vásárlók is tudni szeretnék, hogy a kínált ár összhangban van-e a piaci trenddel, és megfelel-e az aktuális vételi árak alakulásának. Ezért egy sikeres ingatlanértékesítés elsősorban a professzionális árazási stratégián múlik. A téves ár megállapítása vagy az eladási folyamat elhúzódásához vezet, vagy gyorsan eladjuk az ingatlant, de ebben az esetben az értékénél jóval olcsóbban adjuk el a házat vagy a lakást. Ezért elengedhetetlen az alaposan kidolgozott, az érdeklődők számára érthető és az ingatlan értékét tükröző vételár megállapítása. 

Miért érdemes ingatlanunk eladásába profi értékbecslőt bevonni? 

Sajnos sokunk érzelmi alapon nagyobb értéket lát bele a saját ingatlanába, mint amennyit az a valóságban ér. Mások pedig azt a hibát követik el, hogy a régi lakásuk, családi házuk helyett a megvásárolni kívánt új ingatlanhoz igazítják az eladási árat. Teszik mindezt azért, hogy az új otthon megvásárlása ne járjon komolyabb anyagi teherrel. De az Immo-MAX Ingatlaniroda szakemberei tapasztalatból mondják, hogy ezek az elképzelések a helyes ingatlan értékbecslés téves megközelítését jelentik. Mivel nem a tényekre alapulnak, és ezért téves következtetésre juthatunk vele. 

Megmutatjuk, hogyan lehetséges 5 nap alatt reális árazással sikeresen értékesíteni egy ingatlant

Amikor abba az élethelyzetbe kerülünk, hogy bizonyos okok miatt el szeretnénk vagy el kell adnunk lakásunk vagy családi házunk, mert például kinőttük azt vagy pedig örököltünk, esetleg külföldre költözünk, akkor ésszerű döntés azt meghirdetni. Példánkban arra szeretnénk rámutatni, hogy az ingatlan pontos érték meghatározására épülő precíz árazási stratégia miként működik. 

Nézzük is egy konkrét példát a sikeres és gyors ingatlanközvetítésre!  

Idén januárban kereste meg az Immo-MAX Ingatlanirodát egy budapesti lakástulajdonosa azzal a feladattal, hogy az örökölt lakás értékesítését végezzük el. Az ingatlan reális piaci értékét az értékbecslés szabályai szerint elkészítettük. Megterveztük a piacra lépés előtti feladatokat. Melyek ezek? Megszerveztük a lakás kiürítését, a felesleges ingóságok elszállítását. Mivel az alaprajz nagyon fontos részlete a sikeres értékesítésnek, ezért elkészítettük az ingatlan alaprajzát, profi fotós bámulatos képeket készített a lakásról és még sorolhatnánk, hogy mely folyamaton megy keresztül egy lakás vagy családi ház, míg mi azt mondjuk, hogy most készen áll arra, hogy a potenciális vásárlók megtekintsék azt. Míg a háttérben ezek a folyamatok a maguk rendje és módja szerint történtek, megterveztük és a tulajdonossal egyeztettük az árazási stratégiát. Azt tudnunk kell, hogy minden esetben a tulajdonos elénk tárja az „álomár” elképzelését, és ez jól is van így. Nekünk pedig az a feladatunk, hogy a reális piaci árat mutassuk meg a tulajdonosnak. Amennyiben a kettő nem egyezik, akkor meg kell tudnunk győzni, hogy mit is kockáztat akkor, ha az általa elképzelt álomárat helyezi előtérbe. Na, de térjünk vissza a konkrét példánkhoz: ebben az esetben közel volt az „álomár” és a „reális piaci ár” egymáshoz, de a tulajdonos ragaszkodott a saját elképzeléséhez, Ezzel el is vesztegetett szinte egy egész hónapot. De mivel ingatlanirodánk ott állt végig mellette, és folyamatosan monitoroztuk az eredményeket, a folyamatot gyorsan és hatékonyan sikerült a sikeres értékesítés irányába terelnünk.  

Az árazás során történt egyeztetéseknek megfelelően az ingatlan induló irányára 29,5 millió Forint volt

Fontos megjegyezni, hogy amennyiben egy ingatlan hirdetését a lehető legszélesebb körben történő meghirdetéssel végezzük, akkor az első 3 hétben közel minden olyan érdeklődő találkozni fog a hirdetésekkel, akik az adott időszakban tudnak és akarnak is hasonló ingatlan vásárolni. Mivel a mai online világ számokra épül, és szinte mindent lehet és kell is mérni, ezért a hirdetések teljesítményét, és az érdeklődések számát statisztikákon keresztül tudjuk elemezni. Amennyiben a számok azt támasztják alá, hogy a hirdetések jobb teljesítményét kiemelésekkel, licitálásokkal tudjuk növelni, erősíteni, akkor megtesszük azt. 

2024. február 7.-én hirdettük meg az ingatlant „álomáron”, melyet licitálással támogattunk. Sajnos ennek hatékonysága nagyon alacsony volt. 

Majd mikor az Immo-MAX Ingatlaniroda által meghatározott árral kezdtük el hirdetni az ingatlant, akkor nagyban javultak a hirdetés eredményei. Ekkor 2,5 millió Forinttal módosítottuk az irányárat és 5 napon belül kettő írásos vételi ajánlat érkezett. 

Mi ennek a gyors és sikeres ingatlanközvetítésnek a tanulsága? 

A megfelelő tervezést követően kb. 3 hétig a tulajdonos által meghatározott álomáron hirdettük az ingatlant, de ahogy a statisztika mutatja nem hozta a megfelelő eredményt. Ennek következtében az árazási stratégiánknak megfelelően közelítettük az irányárat a reális piaci ár irányába, ami eredményeként az ingatlan megvételére rövid időn belül erős érdeklődés és megfelelő írásos vételi ajánlatok érkeztek. Ezért is hangsúlyozzuk minden esetben, hogy a tulajdonosok által elképzelt árak sok esetben irreálisan magasak vagy alacsonyak. Ebben az esetben egy minimális korrekció meghozta az eredményt. Mert ingatlanirodánk precízen felmérte a piaci körülményeket, az ingatlanra vonatkozó trendeket, valamint számos más releváns információt vettünk figyelembe, hogy a pontos piaci árat meghatározzuk. Természetesen nem feledkezhetünk meg az ingatlan megfelelő felkészítéséről sem. 

Amennyiben szeretnénk hatékonyan, a piaci árnak megfelelő összegért eladni ingatlanunk, akkor forduljunk bizalommal az Immo-MAX Ingatlaniroda munkatársaihoz. Miért érdemes őket választani? Mert náluk etikus ingatlanértékesítés és hatékony értékbecslés vár bennünket.

Miért fontos a pontos árazási stratégia?